POLIURETAN (PU)

 • POLIURETAN (PU)

  Gıda uygunluk sertifikası bulanan poliüretan bantların en yaygın kullanım alanı gıda sektörüdür. Hamur taşıma, dondurulmuş hatlar, kesimhaneler bunlardan başlıcalarıdır. Kesilmeye ve yağa dayanım özelliğinden dolayı otomotiv sektöründe saç ve kesici parça taşıma amaçlı da çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

  0.8 mavi  dönüş çapının çok düşük olmasından dolayı hat geçişlerinin çok yakın olduğu düşük çaplı dönüşlerde çok yaygın kullanılır. Bisküvi imalatı kullanıldığı en yaygın alandır.  

  1.3 mavi en yaygın kullanılan poliüretan bant tipidir. Dondurulmuş gıda da tercih edilir.

  1.4 beyaz son yıllarda gıda sektöründe yerini mavi banda bırakmış olsa da en bilinen bant tipidir. Deri sektöründe de bir çok makinada bu tip bant kullanılmaktadır.

  1.4 yeşil  toz atma bandı olarak da bilinir. Yeşil renkte olmasına rağmen gıda uygunluk sertifikası da bulunan nadir bantlardır. 

POLIURETAN (PU) - GÜNEŞ KONVEYÖR BANT VE GÜÇ AKTARIM SİSTEMLERİ
Taşıyıcı bantlar, kayışlar ve ekleme sistemleri konusunda uzun yıllardır, sektör içinde tecrübe edinmiş kadromuz ile kendini sürekli gelişime açık tutan firmamız; kalite ve hizmet odaklı çalışma prensibi ile, müşteri ihtiyaçlarına her yönüyle çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.
poliuretan-pu-anahtar-kelimeler